Slaný
Adresa obecního úřadu:Velvarská 136, 274 01 Slaný (najít na mapě)
Telefon:312 511 111 
Fax:312 522 771 
E-mail:podatelna@meuslany.cz
Úřední hodiny:
  • Pondělí: 7:30 - 17:00
  • Středa: 7:30 - 17:00
Oficiální web obce:http://www.meuslany.cz
Infrastruktura obce:
  • Královské město Slaný leží na důležité obchodní křižovatce nedaleko Kladna, asi 30 km severozápadně od Prahy. Díky své výhodné poloze je ideálním místem, odkud lze podnikat zajímavé výlety nejen po Středních Čechách.

    Do Slaného míří každoročně mnoho turistů zejména za kulturními a historickými památkami. Dobrým výchozím bodem při návštěvě města je hlavní – Masarykovo náměstí. Zde se nachází kromě renesanční radnice také bývalá piaristická kolej, dnes Vlastivědné muzeum ve Slaném, které své návštěvníky blíže seznámí s historií Slaného i blízkého okolí. Nedaleko odsud stojí jedna z nejcennějších historických památek – Velvarská brána, a kousek za ní i klášter bosých Karmelitánů.

    Historické centrum Slaného vypadá také velmi pěkně na obrázcích a jistě bude vhodným doplňkem alba každého, kdo sem zavítá. Ti, kteří si chtějí pořídit hezké fotografie Slaného z výšky, mohou zamířit třeba na známou Slánskou horu. Spolu s Vinařickou horou jde o nejjižnější výběžek Českého středohoří. Zalesněný čedičový kopec je dnes přirozenou dominantou města. Právě odtud se nabízí krásný výhled na celé Slaný i blízké okolí.

    Kromě prohlídky samotného města, se vyplatí zamířit i za jeho hranice, neboť okolí Slaného má taktéž co nabídnout. Jedním z míst, které za výlet rozhodně stojí je Národopisné muzeum v Třebízí. Venkovský skanzen dává svým návštěvníkům možnost prozkoumat život na české vesnici v minulých staletích. Kousek odtud – přímo v polích – v nedalekých Klobukách se nachází Zkamenělý pastýř, rodiny s dětmi si zase jistě rády užijí příjemné odpoledne v malém, ale zajímavém železničním muzeu ve Zlonicích.

Náměstí T.G. Masaryka Slaný

Radnice Slaný

Slaný

Pivovar Antoš SlanýCopyright © 2009 - 2024, MojeOkoli.com, created by FinalTek.com, design by: www.incotech.cz