Kladno
Adresa obecního úřadu:nám. Starosty Pavla 44, 272 52 Kladno  (najít na mapě)
Telefon:312 604 111 
Fax:312 240 540 
E-mail:magistrat@mestokladno.cz
E-mail:posta@mestokladno.cz
Úřední hodiny:
 • Pondělí: 8:00 - 18:00
 • Středa: 8:00 - 18:00
 • Čtvrtek: 8:00 - 15:00
Oficiální web obce:http://www.mestokladno.cz
Infrastruktura obce:
 • Největší město středočeského kraje známé svou industriální minulostí a těžbou černého uhlí se nachází nedaleko hlavního města Prahy. V dnešní době je Kladno známé jako oblíbená nákupní metropole Středních Čech a místo, kde si přijdou na své zejména milovníci sportu.

  Právě pro sportovní nadšence je připraven třeba Aquapark Kladno, kde se kromě velkého plaveckého bazénu nachází také mnoho vodních atrakcí, které potěší zejména dětské návštěvníky. Velmi oblíbená je třeba divoká řeka, kde je možné nechat se jen tak unášet proudem či naopak zkoušet plavat proti němu. Milovníci adrenalinu mohou zkusit spacebowl nebo některý z tobogánů. Dokonalý relax pak nabídne whirpool, masážní bazén či parní lázeň. V letních měsících jsou připraveny pro návštěvníky dvě městská koupaliště – Sletiště a Bažantnice.

  Mezi oblíbené cíle sportovců dále patří areál Městského stadionu Sletiště s atletickou a sportovní halou, fitness parkem či in-line dráhou, a také trampolínový park nedaleko lesoparku Lapák, jehož návštěva potěší nejen malé, ale i velké.

  I přes svou zejména industriální minulost má Kladno z hlediska historických památek taktéž co nabídnout. Mezi nejzajímavější patří třeba kladenský zámek, kde dnes sídlí Zámecká galerie města a knihovna. Součástí areálu je i zámecká zahrada s medvědáriem. Za zmínku stejně tak stojí i barokní kaple svatého Floriana či novorománský kostel na Náměstí starosty Pavla s nedaleko pseudorenesanční radnicí.

  Středočeské město Kladno však potěší i milovníky nakupování a obchodů. Těm je k dispozici zejména Obchodní centrum Central Kladno s desítkami obchodů a restaurací i s podzemním parkovištěm. Mnoho dalších zajímavých obchodů se nachází i na pěší zóně v Masarykově ulici.

  Ne každý má však chuť strávit svou návštěvu Kladna mezi lidmi. Ti, kdo si chtějí užít raději relax v přírodě, taktéž nebudou litovat. K dispozici je jim například nedaleká Kožová hora s rozhlednou nabízející krásný výhled na celé České středohoří, a taktéž stylová restaurace, kde mohu zakončit svůj výlet chutným obědem.

Ulice T.G. Masaryka

Ulice T.G. Masaryka

Hlavní třída

Náměstí starosty PavlaCopyright © 2009 - 2024, MojeOkoli.com, created by FinalTek.com, design by: www.incotech.cz