Mělník
Adresa obecního úřadu:Náměstí Míru č.p. 1 , 277 41 Mělník (najít na mapě)
Telefon:315 635 111 
Fax:315 622 318 
E-mail:epodatelna@melnik.cz
Úřední hodiny:
 • Pondělí: 7:30 - 11:30, 12:30 - 18:00
 • Středa: 7:30 - 11:30, 12:30 - 17:00
Oficiální web obce:http://www.melnik.cz
Infrastruktura obce:
 • Starobylý a zároveň moderní Mělník se rozkládá na soutoku Vltavy a Labe, uprostřed úrodných nížin, asi 30 km severně od Prahy. Toto historické město dnes nabízí nejen mnoho zajímavých památek, které jistě stojí za návštěvu, ale stejně tak je proslulé svou dobrou občanskou vybaveností.

  Za prohlídku určitě stojí historické centrum, kterému dominuje malebné náměstí s radnicí, renesančními i barokními domy lemovanými podloubími, i kašna se sousoším Vinobraní. Nedaleko odsud se nachází Chrám svatého Petra a Pavla ve stylu pozdní gotiky s vyhlídkovou věží, odkud je překrásný výhled na celý Mělník. Mnoho návštěvníků míří i do krypty kostela, kde je ukryta známá mělnická kostnice.

  Dominantou tohoto královského věnného města je však barokní mělnický zámek. Původně gotický hrad se postupem času změnil na skvostné sídlo rodu Lobkoviců, kterému patří dodnes. Zámek se nachází na vysokém ostrohu, odkud se nabízí velmi pěkný výhled na soutok Vltavy a Labe. Kromě prohlídky mohou zájemci navštívit také vinné sklepy.

  Milovníci historie by kromě návštěvy památek neměli minout ani Regionální muzeum Mělník. Během prohlídky nahlédnou třeba do života středověkého města, zjistí něco více o vinařství a navštíví i rozsáhlé mělnické podzemí.

  Na Mělníku si na své přijdou i sportovní nadšenci, pro které je připraveno městské koupaliště s mnoha vodními prvky, v zimních měsících naopak mohou zamířit do krytého bazénu a užít si zde dokonalý relax a zároveň i spousty zábavy.Copyright © 2009 - 2024, MojeOkoli.com, created by FinalTek.com, design by: www.incotech.cz