Slánská hora

Královské město Slaný nenabízí jen mnoho historických památek, ale potěší i milovníky přírodních scenérií. Jedním z míst, které by měli navštívit všichni, kdo mají rádi poklidné procházky hezkou přírodou, je Slánská hora.

Nepřehlédnutelná dominanta Slaného a oblíbený vycházkový cíl nejen místních, ale i turistů se nachází nedaleko centra města. Od jejího úpatí až na vrchol se táhne zajímavá naučná stezka, která končí u tří dřevěných křížů. Ty zde byly vztyčeny již v polovině 17. století, jako symbol utrpení místní lidí během třicetileté války.

Z vrcholu kopce se naskýtá nejen báječný výhled na Slaný, ale i na celé České Středohoří. Slánská hora spolu s Vinařickou skálou tvoří jeho nejjižnější výběžek. Díky tomu zde mohou zájemci obdivovat rozeklané čedičové skály, domov mnoha různých druhů živočichů.

Výlet na Slánskou horu však potěší i milovníky sportu, konkrétně horolezce. Pro ně je zde připravena jedna ze tří zajištěných zajištěných cest v České republice - via ferrata. Zájemci si zde mohou vybrat z několika druhů lezeckých tras rozdělených podle různých stupňů obtížnosti. Ti, kdo tomuto sportu příliš neholdují, taktéž nepřijdou ve Slaném zkrátka, dlouhou chvíli si mohou zkrátit třeba návštěvou místního Aquaparku Slaný.

Adresa: 274 01 Slaný (najít na mapě)


Copyright © 2009 - 2021, MojeOkoli.com, created by FinalTek.com, design by: www.incotech.cz